Вернуться к обычному виду

  Разместить бесплатные объявления в газеты «Майдан-Брок», «ТЕМА», «Наш Городок»


Рекламне агентство "Інфо" переїхало

Главный сайт компании РИА "БЛИЦ"
РубрикаторПогода

Прогноз погоды на 5 дней Белая Церковь

Прогноз погоды на 5 дней Фастов

Прогноз погоды на 5 дней Киев

Зустрічаємо перші зубчики

Зустрічаємо перші зубчики 20.08.2012

Зустрічаємо перші зубчики

Поява перших зубів у більшості грудних дітей відбувається між 3-м і 6-м місяцем життя. У кожної дитини прорізування зубів проходить по-різному. Деякі переносять все досить спокійно, інші втрачають апетит, плачуть і нервують, погано сплять, все, що потрапляє їм під руку, тягнуть до рота, жують власні кулачки, сильно пускають слину. У деяких щоки стають червоними і шорсткими, з'являється висипка, постійний жар і пронос, або нежить - супутні явища, ознака ослабленою імунною системи. Результатом запальних процесів в яснах може стати також невелике підвищення температури, якщо температура піднімається вище 38,3-38,5 градусів, варто викликати лікаря. Пам'ятайте - рідкий стілець - наслідок температури, а не реакція на прорізування зубів. Так принаймні вважає сьогодні офіційна педіатрія. Але якщо у дитини всякий раз при прорізуванні зубів починається діарея - обов'язково повідомте про це лікаря. Немовля, у якого ріжуться зубки, може вередувати, коли справа доходить до годівлі. Бажаючи взяти що-небудь в рот, дитина поводиться так, немов він постійно хоче їсти. Але як тільки починає смоктати, посилюється відчуття дискомфорту, що змушує його відмовитися від грудей або пляшечки.
Якщо ж дитина відмовляється більш ніж від двох годівель підряд або протягом декількох днів недоїдає, необхідно показати його лікарю.
Як визначити, що у дитини вже ріжеться перший зуб?

Симптомами прорізування перших зубів у дитини є почервонілі, запалені ясна, гарячі щічки і, можливо, вже набряклу білу кульку, з якого ось-ось з'явиться зубик. Дуже часто навколо рота проявляється почервоніння у вигляді подразнення від постійного підтирання мамою слини хустинкою або салфеткою. В такому випадку необхідно вмивати періодично (раз 4-5 в день) теплої кип'яченої водичкою личко малюка. А почервонілі ділянки шкіри змащувати спеціальним кремом або олією «Малюк», а також іншими спеціалізованими засобами різних виробників. Надлишок слини іноді викликає в крихітки кашель. Будьте обережні з бубликами, хлібними корками, бубликами: їх крихти можуть застрягти в дихальних шляхах.
Як полегшити біль при прорізуванні зубів?
У різні часи процес прорізування зубів у дитини намагалися полегшити за допомогою різних засобів, зокрема, використовували засоби на основі лікарських трав, давали дитині жувати корінь алтея, оскільки алтей володіє цілим рядом властивостей, що дозволяють йому зробити процес прорізування зубів менш важким для дитини.
У наш час, щоб допомогти дитині, коли у нього ріжуться зуби, можна дати малюку пожувати спеціальні м'які кільця, які потрібно спочатку трохи потримати в холодильнику. Вони знімають набряк і заспокоюють запалення. Крім того, допомогти дитині при прорізуванні зубів можуть різні лікарські засоби, які або знижують температуру, або знеболюють місце прорізування зубів. Жарознижуючі препарати повинен призначити лікар, оскільки їх застосування повинно бути дуже чітко обґрунтовано через можливий негативний вплив на слизову шлунка дитини.
Вибір засобів, призначених для цього, залишається за батьками.

Про те, коли і як у дитятка ріжуться перші зуби, які відчуття при цьому переживає малюк та як батьки можуть зробити цей процес максимально безболісним, розповідає вже знайома нам Анастасія Менжинська, спеціаліст із психології для вагітних та дітей, що працює в Білоцерківському пологовому будинку:

Перший зуб може «наклюнуться» лише у віці 5-6 місяців. Тоді трохи розпухнуть ясна, з'явиться більше слини, дитина буде без кінця робити жувальні рухи. Перші зуби прорізуються легко. А от корінні зуби, які починають з'являтися приблизно в рік, можуть заподіяти чимало болючих відчуттів. Прорізування зубів не може викликати жар, пронос, блювання, втрату апетиту, судоми й задуху. Тому, якщо дитина здається хворою, зверніться до лікаря незалежно від того, як прорізаються зуби. Якщо ж дитина на вигляд здорова, треба обтирати її підборіддя, щоб постійне слиновиділення не дратувало шкіру, давати дитині сухарі або ж зубне кільце, якщо йому дуже хочеться почухати ясна. 
Зуби прорізуються у дітей у певній послідовності і звичайно в одні й ті ж терміни. Перші зуби призначені не для жування, а для кусання. Немовлята жують яснами до тих пір, поки у них не з'являться зуби, які допомагають їм жувати. А жувати вони починають з того моменту, як тільки їм у рот потрапляють пальці чи іграшка, яку вони тримають у руках. 
Діти, яким тривалий час давали лише напіврідку їжу, нерідко відмовляються жувати взагалі. Вони так звикають до розведеної водою субстанції, що тверда їжа викликає в них огиду, вони давляться нею аж до блювоти. Якщо почати давати дитині тверду їжу приблизно в 4-5 місяців, коли вона досліджує предмети, беручи їх в рот, вона набагато легше звикне до сімейних обідів. Жувати тверду їжу корисно також і для щелеп дитини. До того ж малюк, який рано починає їсти сам, набуває позитивних емоцій стосовно їжі. Коли проріжуться один-два зуби, батькам треба бути особливо пильними, адже перші зуби дуже гострі, дитина може відкусити ними невеликий шматочок яблука і вдавитися ним. Другий зуб з'являється зазвичай через два-три тижні після першого й буде розташований по-сусідству.

Количество показов: 516
Автор:  Спілкувалася Вікторія Бірюкова

Возврат к списку

(Нет голосов)